home 1. Slovenská filmová databáza
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 KLAPKA.SK
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY

Na stránkach PRVEJ SLOVENSKEJ FILMOVEJ DATABÁZY sfd.sfu.sk sú zverejnené informácie o všetkých slovenských celovečerných filmoch (hrané, dokumentárne, animované), ktoré sa na Slovensku nakrútili od roku 1921 (prvý celovečerný film Jánošík, r. J.Siakeľ) do roku 2003 (a budú priebežne dopĺňané o nové filmy). Bližšie informácie o kritériách zaradenia filmov do databázy nájdete v sekcii filmy.

Databáza neobsahuje televízne filmy, ktoré neboli uvedené do distribúcie v kinách, české filmy, zahraničné filmy nakrútené na území Slovenska, filmy nakrútené s prevahou zahraničného kapitálu a s minimálnou finančnou účasťou slovenskej strany. Spracúva okolo 360 filmov.

Stránka má dve hlavné podstránky: databáza a hlavná stránka.
Hlavná stránka obsahuje históriu zrodu databázy, registráciu čitateľov, diskusiu a rebríčky umiestnenia. V databáze si môžete zvoliť jednu z ponúkaných možností:

V časti tvorcovia nájdete informácie o hercoch, režiséroch, scenáristoch a ďalších tvorcov slovenského filmu zoradených podľa abecedy a profesií. Vyhľadávanie je možné aj podľa zadaných kritérií. V kategórii Filmy je možné v nich vyhľadávať podľa názvu, roku výroby, žánru či dátumu premiéry.

V časti postavy nájdu návštevníci stránky konkrétnu filmovú postavu podľa zadaného mena. Budú priebežne dopĺňané a abecedne usporiadané.

Hľadanie je časť, v ktorej môžete úplne špecifikovať kritériá vyhľadávania v celej databáze. Ponúka rozšírené možnosti vyhľadávania.

Štatistiky informujú o prístupoch k jednotlivým filmom, o počte filmov a poskytujú ďalšie údaje podľa tvorcov a podobne.

Stav databázy je momentálne 2135 tvorcov, 393 filmov, 2685 postáv, 344 fotografií.

Kliknite na sfd.sfu.sk a prezrite si našu novú databázu. Nezabudnite pripojiť mail so svojím názorom. Ak potrebuje viac informácií navštívte nás osobne v Slovenskom filmovom ústave.

 home 1. Slovenská filmová databáza