home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Slnko v sieti

Slnko v sietiRéžia: Štefan Uher Námet a scenár: Alfonz Bednár Kamera: Stanislav Szomolányi Hudba: Ilja Zeljenka Strih: Bedřich Voděrka Zvuk: Rudolf Pavlíček Architekt: Juraj Červík st. Vedúci výroby: Ján Svikruha Hrajú: Marián Bielik [Fajolo, nahovoril Michal Dočolomanský], Jana Beláková [Bela Blažejová], Eliška Nosálová [Stana Blažejová, Belina matka], Andrej Vandlík [Ján Blažej, Belin otec], Oľga Šalagová [Jana], Pavol Chrobák [mechanizátor JRD Blažej, nahovoril Viliam Polónyi], Adam Jančo [stohár Blažej, otec Jána Blažeja], Ľubomír Roman [Peťo], Peter Lobotka [Milo Blažej, Belin brat], Vladimír Malina [rybár], Zuzana Rusková [rybárova žena], Anton Galba [domovník Meg, nahovoril Alfonz Gajdoš], Vincent Krajčík [predseda JRD], Ján Žitňan [družstevník] Farba: čiernobiely Formát: 1:1,37 Metráž: 2 561,5 m Minutáž: 90 min. Distribučná premiéra: 15. 2. 1963 Exteriéry: Bratislava, Nitrianska Blatnica

Farba: čiernobiely
Formát: 1:1,37
Metráž: 2 809,7 m
Minutáž: 99 min.
Distribučná premiéra: 6. 5. 1961
Exteriéry: Liptovská Lužná, Liptovská Osada, Vrátna dolina, Porúbka pri Žiline, Donovaly, Rajecké Teplice, Ždiar, okolie Trenčína

DVD OBSAHUJE AJ TÝŽDEŇ VO FILME 7B/1964

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2008
Regionálne kódovanie: 0 – Region Free
Formát obrazu: 1:1,37
Zvuk: slovensky DD 2.0
Titulky: slovenské, anglické Menu: slovenské, anglické
Bonusy: ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria
Cena: 2,62 € (78,93 Sk)

Lyrický príbeh emocionálneho dozrievania a vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažia zakryť svoju neistotu, neskúsenosť a strach zo života hraným cynizmom a odmietavou pózou voči súdobej spoločnosti. Je to prvý film v dejinách slovenskej kinematografie, ktorý prináša tému prirodzeného hodnotového aj spoločenského porovnania prostredia mesta a vidieka. Film je označovaný za začiatok novej vlny v kontexte slovenského a českého filmu 60. rokov minulého storočia.

Toto DVD vychádza v piatok 10. októbra 2008 ako druhý titul z edície Slovenský film 60. rokov, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť v novinových stánkoch za 99,- Sk / 3,29 €, alebo objednať si ho na http://www.sme.sk/dvd/. Na tejto adrese je možné objednať si i celú kolekciu.

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autori fotografií: Gita Skoumalová, Zuzana Mináčová)Plagát:

 home