home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Šerif za mrežami (1965)

Serif za mrezamiRéžia a námet: Dimitrij Plichta ● Scenár: Vladimír Valenta, Dimitrij Plichta ● Kamera: Viktor Svoboda ● Hudba: Štěpán Koníček ● Strih: Bedřich Voděrka ● Zvuk: Václav Škvor ● Architekt: Juraj Červík st. ● Kostýmy: Stanislava Vaníčková ● Vedúci výroby: Eugen Bobek ● Hrajú: Otakar Prajzner, Jiří Sedlmayer, Petr Svojtka, Viliam Polónyi, Štefan Kapičák, Jiří Ornest, František Hromada, Milan Kňažko, Pavol Mattoš, Peter Vršanský, Martin Štěpánek, Pavol Šlosár, Pavol Vršanský, Karol Lieskovský, Zlatomír Vacek, Karol Spišák, Slavomír Záhradník a ďalší

Farba: čiernobiely
Minutáž: 101 min.
Distribučná premiéra: 4. 3. 1966

DVD OBSAHUJE AJ TÝŽDEŇ VO FILME 22/1965

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2009
Regionálne kódovanie:
0 – Region Free
Formát obrazu:
4:3
Zvuk:
slovensky DD 2.0
Titulky:
slovenské, anglické
Menu:
slovenské, anglické
Bonusy:
ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria
Cena: 3,29 € (99 Sk)

Dramatický príbeh z prostredia nápravno-výchovného ústavu pre mladistvých. Mladý Jakub sa z falošnej solidarity nechá odsúdiť za krádež namiesto "šerifa" partie. Naivne dúfa, že ten jeho gesto ocení a nakradnuté veci ponechá v bezpečnom úkryte a neskôr ich spravodlivo rozdelí medzi ostatných členov partie. Toto presvedčenie mu dáva silu vydržať neznesiteľné pomery v ústave. Realita je však oveľa drsnejšia než naivné ideály a falošné vzťahy v partii.

Toto DVD vychádza v piatok 9. októbra 2009 ako tretí titul z edície Slovenský film 60. rokov - II, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk za 3,29 EUR. Na na www.petitshop.sme.sk je možné objednať si i celú kolekciu.

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autor fotografií: Anton Podstraský)Plagát: home