home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Zvony pre bosých (1965)

Zvony pre bosychRéžia: Stanislav Barabáš ● Námet a scenár: Ivan Bukovčan ● Kamera: Vincent Rosinec ● Hudba: Zdeněk Liška ● Strih: Maximilián Remeň ● Zvuk: Václav Škvor ● Architekt: Anton Krajčovič ● Kostýmy: Irena Schanerová ● Vedúci výroby: Ján Schanerová ● Hrajú: Hrajú: Vlado Müller, Ivan Rajniak, Axel Dietrich, Ewa Krzyzewska (nahovorila Viera Strnisková), Radovan Lukavský (nahovoril Hugo Kaminský), Jozef Sorok (nahovoril František Gervai), Pavol Benca, Hans Brückner, Anton Drobný, Pavel Feigler, Emil Garbár, Štefan Chmel, Rudolf Kekely, Koloman Matušík, Ondrej Struhár, František Török

Farba: čiernobiely
Minutáž: 96 min.
Distribučná premiéra: 24. 12. 1965

DVD OBSAHUJE AJ TÝŽDEŇ VO FILME 36/1965

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2009
Regionálne kódovanie:
0 – Region Free
Formát obrazu:
4:3
Zvuk:
slovensky DD 2.0
Titulky:
slovenské, anglické
Menu:
slovenské, anglické
Bonusy:
ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria
Cena: 3,29 € (99 Sk)

Dramatický príbeh z konca druhej svetovej vojny je úvahou nad hodnotou priateľstva, zmyslom života a možnosťou zachovania ľudskosti aj v neľudských podmienkach. V mrazivom horskom prostredí sa odohráva krutý boj o prežitie. Dvaja partizáni sa po bojovej akcii vracajú k svojej jednotke a ako zajatca so sebou vedú mladého nemeckého vojaka. Uprostred beznádejne pustých hôr sa však všetci ocitnú v hraničnej existenčnej situácii.

Toto DVD vychádza v piatok 16. októbra 2009 ako štvrtý titul z edície Slovenský film 60. rokov - II, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk za 3,29 EUR. Na na www.petitshop.sme.sk je možné objednať si i celú kolekciu.

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autor fotografií: Milan Kordoš, Anton Podstraský)Plagát: home