home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Majster kat (1966)

Majster katRéžia, námet a scenár: Paľo Bielik ● Kamera: Vladimír Ješina ● Hudba: Tibor Andrašovan ● Strih: Maximilián Remeň ● Zvuk: Ondrej Polomský ● Architekt: Ivan Vaníček ● Návrhy kostýmov: Gizela Schmiedová ● Vedúci výroby: Pavol Bauma ● Hrajú: Vlado Müller, Štefan Kvietik, Emília Vášáryová, Peter Debnár, Jozef Budský, Zuzana Jariabková, Oľga Adamčíková, Eduard Bindas, Daniel Michaelli, František Dibarbora, Ondrej Jariabek, Viera Časnochová, Ivan Krivosudský, Samuel Adamčík, Jozef Adamovič, Ján Kramár, Július Vašek, Vladimír Černý, Vlado Václav, Branislav Koreň, Igor Čillík, Slavomír Záhradník, Božena Slabejová a ďalší

Farba: čiernobiely
Minutáž: 105 min.
Distribučná premiéra: 5. 8. 1966

DVD OBSAHUJE AJ TÝŽDEŇ VO FILME 21/1967 A HLASOVÝ KOMENTÁR PRE NEVIDIACICH

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2009
Regionálne kódovanie:
0 – Region Free
Formát obrazu:
4:3
Zvuk:
slovensky DD 2.0
Titulky:
slovenské, anglické
Menu:
slovenské, anglické
Bonusy:
ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria
Cena: 3,29 € (99 Sk)

V povodí Dunaja, v miestach, ktoré boli kedysi cieľom častých tureckých nájazdov, sa odohráva dramatický príbeh dvoch priateľov – rybára Richardusa a mestského kata Emila Targa. Ich náklonnosť k jednej žene, ako aj Emilova zrada však spôsobia, že ich predtým nerozlučné priateľstvo sa zrazu zmení na veľkú nenávisť. Hrou osudu sa po dlhých dvadsiatich rokoch stáva Richardusova dcéra Agajka ženou syna jeho najväčšieho nepriateľa.

Toto DVD vychádza v piatok 23. októbra 2009 ako piaty titul z edície Slovenský film 60. rokov - II, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk za 3,29 EUR. Na na www.petitshop.sme.sk je možné objednať si i celú kolekciu.

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autor fotografií: Milan Kordoš)

Majster kat Majster kat
Majster kat Majster kat
Majster katMajster kat

Plagát:

Majster kat - plagat

 home