home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Tri dcéry (1967)

tri dceryRéžia: Štefan Uher ● Námet a scenár: Alfonz Bednár ● Kamera: Stanislav Szomolányi ● Hudba: Ilja Zeljenka ● Strih: Maximilián Remeň ● Zvuk: Milan K. Némethy ● Architekt: Anton Krajčovič ● Návrhy kostýmov: Jan Dudešek ● Vedúci výroby: Ján Svikruha ● Hrajú: Alžbeta Štrkulová (nahovorila Eva Rysová), Stanislava Strobachová, Dušan Blaškovič, František Bubík, Milan Fiabáne, Jozef Čierny, Ivan Rajniak, Pavol Chrobák (nahovoril Viliam Polónyi), Viktor Blaho, Vladimír Kostovič, Jiří Prokeš, Ernest Šmigura, Alžbeta Barthová, Hana Slivková, Marie Sýkorová, Věra Tichánková (nahovorila Oľga Vronská), I. Kavčiaková, Ján Mildner, Soňa Ulická, Ján Géc a ďalší

Farba: čiernobiely
Minutáž: 94 min.
Distribučná premiéra: 2. február 1968

DVD OBSAHUJE AJ TÝŽDEŇ VO FILME 29/1966

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2009
Regionálne kódovanie:
0 – Region Free
Formát obrazu:
4:3
Zvuk:
slovensky DD 2.0
Titulky:
slovenské, anglické
Menu:
slovenské, anglické
Bonusy:
ohlasy z tlače, profily tvorcov, fotogaléria
Cena: 3,29 € (99 Sk)

Klasický motív ľudovej balady o starnúcom otcovi a jeho troch dcérach preniesli tvorcovia do nebaladického času a priestoru Československa začiatku 50. rokov. Bývalý statkár Majda hľadá po vyvlastnení svojho majetku útočisko u svojich troch dcér, ktoré kedysi on sám poslal do kláštora. Skutočného odpustenia sa však dočká len od najmladšej z nich. Pretože len ona jediná je ochotná sa napriek hrozbe vyhostenia z kláštorného rádu o otca postarať.

Toto DVD vychádza v piatok 13. novembra 2009 ako ďalší titul z edície Slovenský film 60. rokov - II, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk za 3,29 EUR. Na na www.petitshop.sme.sk je možné objednať si i celú kolekciu.

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autori fotografií: Zuzana Mináčová, Fridrich Urban, M. Havránková)

tri dcery tri dcery
tri dcery tri dcery
tri dcery

Plagát:

Panna zazracnica - plagat

Panna zazracnica - plagat

 home