home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Šťastie príde v nedeľu (1958)

Šťastie príde v nedeľu Réžia: Ján Lacko ● Námet: Ivan Bukovčan ● Scenár: Ivan Bukovčan ● Kamera: Vladimír Ješina ● Hudba: Milan Novák ● Strih: Maximilián Remeň ● Zvuk: Václav Škvor ● Architekt: Rudolf Kováč ● Vedúci výroby: Karol Bakoš ● Hrajú: Marián Kleis st. [Emil Belák], Anton Mrvečka [Štefan Michalec alias Vrabec], Ivan Mistrík [Miško Ilečko], Renata Dočolomanský [Eva Dvorčíková], František Dibarbora [konferencier v Tatra kabarete], Štefan Mišovic [staršina], Emil Horváth st. [tipujúci starší muž], Jozef Kuchár [spevák], Anna Liďáková [staršinova manželka Anička], Július Bulla [kameraman], Ladislav Fecko [asistent réžie], Zdeněk Říha [režisér], Juraj Šebok [člen Verejnej bezpečnosti], Michal Belák [úradník v GRAMO], Magda Gregorová [speváčka v GRAMO], Jozef Čierny [čierny pasažier], Juraj Lehotský [čašník], Jozef Hanúsek [opilec], Josef Křepela [opilec], Gejza Sedlák [opilec], Adam Matejka [ošetrovateľ], Jozef Kroner [filmový herec stvárňujúci Jožka Púčika], Alexander Loderer [Farkaš], Jindřich Láznička [tipujúci muž], Eugen Stollmann [holohlavý tipujúci muž], Viliam Polónyi [tipujúci muž v klobúku], Božena Slabejová [tipujúca pani] a ďalší ● Minutáž: 85 min. ● Distribučná premiéra: 27.2.1959

DVD obsahuje aj Filmový týždenník Týždeň vo filme 12/1958

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2011 - Projekt finančne podporil Audiovizuálny fond
Regionálne kódovanie: 0 – Region Free
Formát obrazu: 1:1,33, far., PAL
Zvuk: slovensky DD 2.0 (mono)
Titulky: slovenské, anglické
Menu: slovenské, anglické
Prístupnosť: MP 12
Bonusy: o filme,ohlasy z tlače, profily tvorcov (Ján Lacko, Ivan Bukovčan, Vladimír Ješina, Maximilián Remeň, Anton Mrvečka, Ivan Mistrík, Marián Kleis), fotogaléria
Cena v bežnom predaji: 3,50 €

Veselohra o športke a o vášnivých stávkaroch. Trojicu mladých mužov privádza spoločné „športkárenie“ do rôznych nepríjemných a často komických situácií. Ich predstavy o rýchlom zbohatnutí sa však čoskoro rozplynú. Film je vtipnou karikatúrou túžby po ľahkom a pohodlnom zárobku prostredníctvom stávky v lotérii.

Toto DVD vychádza v piatok 7. októbra 2011 ako druhý titul z edície Slovenský film 40. - 50. rokov, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk. Jednotková cena za kus v bežnom predaji je 3,50 .

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autori fotografií: Margita Skoumalová)

Šťastie príde v nedeľu Šťastie príde v nedeľu
Šťastie príde v nedeľu Šťastie príde v nedeľu
Šťastie príde v nedeľu

Plagát:

Šťastie príde v nedeľu

 home