home novinky
 
 novinky
 o nás
 ponuka
 servis pre médiá
 kontakty
 AIC
 MEDIA Desk
 mesačník FiLM.SK
 filmová databáza
 INFOLINKA
 FAKTÚRY
 OBJEDNÁVKY
Vyšlo DVD Varuj…! (1946)

VarujRéžia: Martin Frič ● Námet: Paľo Bielik [podľa drámy Ivana Stodolu Bačova žena] ● Scenár: Paľo Bielik, Martin Frič, Karel Steklý ● Kamera: Václav Hanuš, Karol Krška ● Hudba: Šimon Jurovský ● Strih: Jan Kohout ● Zvuk: Josef Rambousek, Rudolf Pavlíček ● Architekt: Štěpán Kopecký ● Vedúci výroby: Jan Sinnreich ● Hrajú: Paľo Bielik [Ondrej Muranica], Jiřina Štěpničková [Eva, Ondrejova žena], Július Pántik [valach Mišo], Arnold Flögl [Mrnčo], Leopolda Dostálová [Ondrejova matka], Andrej Bagar [gazda], Jaromír Garvolt [Ondrejko Muranica ako dieťa], Štefan Sliuka [Ondrejko Muranica ako mladý muž], Mikuláš Huba [inžinier Gregor], Andrej Chmelko [učiteľ], Ján Jamnický [správca píly], Karel Peyr [riaditeľ baní], Jan W. Speerger [lekár], Zdeněk Říha, Ladislav Chudík, František Zvarík, Alexander Bada [páni na zábave], Jozef Kello [starec], Ondrej Jariabek [kočiš], Miriam Paulíny-Tóthová [ošetrovateľka], Jozef Budský [robotník v bani], František Dibarbora [robotník v bani], Ladislav Kulhánek [poľovník], Ivan Jandl [chlapec] a ďalší ● Slávnostná premiéra: 24. 4. 1947 ● Exteriéry: Liptovské Sliače, Nízke Tatry

DVD obsahuje aj Filmový týždenník Týždeň vo filme 18/1947

Vydavateľ: Slovenský filmový ústav, Petit Press, 2011 - Projekt finančne podporil Audiovizuálny fond
Regionálne kódovanie: 0 – Region Free
Formát obrazu: 1:1,33, čb, PAL
Zvuk: slovensky DD 2.0 (mono)
Titulky: slovenské, anglické
Menu: slovenské, anglické
Prístupnosť: MP 12
Minutáž: 85 min.

DVD OBSAHUJE I KOMENTÁR PRE NEVIDIACICH

Bonusy: o filme,ohlasy z tlače, profily tvorcov (Martin Frič, Karol Krška, Paľo Bielik, Július Pántik, Jiřina Štěpničková), fotogaléria
Cena v bežnom predaji: 3,50 €

Filmová adaptácia drámy Ivana Stodolu Bačova žena zachytáva život slovenských vysťahovalcov v časoch politickej i sociálnej neslobody pred prvou svetovou vojnou. Mladý bača Ondrej Muranica utečie pred útlakom maďarských gazdov do Ameriky. Sny a nádeje na lepší a spravodlivejší život mu však zmarí banské nešťastie. Ondrej stratí pamäť a doma je vyhlásený za mŕtveho. Po rokoch sa vracia do vlasti a zistí, že jeho žena sa vydala za jeho najlepšieho kamaráta.

Toto DVD vychádza v piatok 4. novembra 2011 ako šiesty titul z edície Slovenský film 40. - 50. rokov, ktorú pripravili Slovenský filmový ústav a vydavateľstvo Petit Press. Môžete ho zakúpiť v novinových stánkoch, priamo vo vydavateľstve Petit Press, v predajni KLAPKA.SK na Grösslingovej ul. 43 a na www.petitshop.sme.sk alebo www.klapka.sk. Jednotková cena za kus v bežnom predaji je 3,50 .

Spolu s DVD sa predáva i časopis, ktorý prostredníctvom rozhovorov a profilov tvorcov, štúdií k filmu či výňatkov z dobovej tlače ilustruje dobu vzniku filmu.

Tlačová správa (pdf)

Fotogaléria:
(autori fotografií: Leo Bródy)

VarujVaruj
Varuj Varuj
Varuj

Plagát:

Varuj

 home